Doi indieni stateau pe o culme şi se uitau în zare, fiecare în direcţie opusă. Ochi-de-Şoim spuse:
– Vin doi!
Ochi-de-Vultur îl întreabă:
– Sunt bine făcuţi?
– Sunt mari… muşchiuloşi!
– Ce sunt? Feţe palide sau indieni?
– Feţe-Palide!
– Sunt prieteni sau duşmani?
– Prieteni!
– De unde ştii?
– Se ţin de mână!
Latest posts by carmen (see all)
- Bill şi bacşişul - January 28, 2016
- Cum să alungi plictiseala din familie - January 28, 2016
- Fumatul dăunează grav relaţiei - January 27, 2016