Cu foamea-n gât
Un canibal la o morgă: – Vreau şi eu un om. Administratorul îngrozit: – Vai domnule, nu se poate aşa ceva! – Vă rog, vin dintr-o călătorie obositoare. Măcar o mână! – Nu se poate, Continuă să râzi…
Un canibal la o morgă: – Vreau şi eu un om. Administratorul îngrozit: – Vai domnule, nu se poate aşa ceva! – Vă rog, vin dintr-o călătorie obositoare. Măcar o mână! – Nu se poate, Continuă să râzi…
– De ce canibalii preferă albii? – Pentru că albul conţine fluor şi combate cariile.
Un naufragiat cu un picior de lemn ajunge pe o insulă populată de canibali. Capturat şi dus în fața căpeteniei de trib acesta este întrebat : – Cine te-a mai gustat înaintea mea!?