Doctorii şi canibalii
“Medicii fără frontiere” sunt prinşi de canibali. Copil din trib: – Tată, ce mâncăm azi? – Hot Docs!
“Medicii fără frontiere” sunt prinşi de canibali. Copil din trib: – Tată, ce mâncăm azi? – Hot Docs!
Un naufragiat cu un picior de lemn ajunge pe o insulă plină de canibali. Capturat şi dus în faţa căpeteniei de trib, acesta îl întreabă pe nefericit: – Cine te-a mai gustat înaintea mea?
Un canibal merge la şeful tribului şi îi spune: – Şefule, am arsuri la stomac! Ce să fac? – Mănâncă şi tu un pompier!