Cu telefonul la vedere
– Iubitule, mă lași să mă uit la tine în telefon? – Desigur! Dar mai întâi vreau să-mi dai o îmbrățișare. – De ce? – Pentru că-mi vei lipsi mult!
– Iubitule, mă lași să mă uit la tine în telefon? – Desigur! Dar mai întâi vreau să-mi dai o îmbrățișare. – De ce? – Pentru că-mi vei lipsi mult!
Eu şi prietena mea am intrat pentru prima oară împreună într-o cabină de duş. Văzându-ma un pic agitat, ea mi-a spus: – Relaxează-te!… Urmează-ţi instinctele!… Aşa că nu m-am mai putut abţine şi… am făcut Continuă să râzi…
Uşa se deschide brusc şi băiatul intră în casă: – Bună ziua, tată! Tatăl, fără să-şi ia ochii de la monitor: – Pe unde-ai umblat? – Am fost în armată!