Studii recunoscute la angajare
Interviu de angajare în viitor: – Am două facultăţi, zice candidatul. – Da, nu-i rău deloc, dar bacalaureatul l-aţi luat?
Interviu de angajare în viitor: – Am două facultăţi, zice candidatul. – Da, nu-i rău deloc, dar bacalaureatul l-aţi luat?
– Ce v-a picat la bac anul aceasta? întreabă reporterul pe un tânăr care tocmai ieşise din sala de examen. – Nu ştiu dom’le, ia mai lăsaţi-mă în pace… răspunse acesta, chiar nu v-aţi săturat Continuă să râzi…
– Au afişat rezultatele la bac? – Da. – Şi, în dreptul tău, ce scria? – În dreptul meu scria bancul cu viitura… – Cum aşa!? – Vii tura cealaltă!