Când te-ai cununat?
-Tată, tu te-ai însurat la biserică ori la starea civilă? – La beție, dragul meu, la beție.
-Tată, tu te-ai însurat la biserică ori la starea civilă? – La beție, dragul meu, la beție.
– Iubitule, cum de ai genele aşa de lungi? – Ştii, când eram mic, plângeam tot timpul. – Oh, mai bine făceai pipi tot timpul…
Mă suna Bulă azi şi-mi zice: – Tocmai am avut un scandal monstruos cu nevastă-mea… Nu ai cumva vreun pat liber pentru câteva săptămâni, până găsesc un apartament? – Mă tem că nu, îi zic. Continuă să râzi…