Colonelul Schmith, comandantul trupelor SS, face inspecţie trupelor de elită. La un moment dat se opreşte în faţa unui soldat care avea câteva fire de barbă nerasă şi îi arde una peste faţă cu cravaşa:
– Te doare soldat?
– Nu, să trăiţi!
– De ce?
– Pentru că fac parte din trupele de elită!
La următorul soldat observă un nasture lipsă… îl altoieşte şi pe ăsta:
– Te doare soldat?
– Nu, să trăiţi!
– De ce?
– Pentru că fac parte din trupele de elită!
Colonelul începe să se întunece la faţă când la capătul rândului observă ceva… şi nu-i vine să-şi creadă ochilor… unui soldat îi ieşea obiectuţ ţeapăn din pantaloni… merge şi o loveşte cu sete…
– Te doare soldat?
– Nu, să trăiţi!
– De ce?
– Pentru că-i a colegului din spate…
- Bill şi bacşişul - January 28, 2016
- Cum să alungi plictiseala din familie - January 28, 2016
- Fumatul dăunează grav relaţiei - January 27, 2016