Crăciun cu cei dragi
Cel mai frumos lucru de Crăciun este să fii cu cei dragi. Dar nu toată lumea are şansa asta. Bărbații însurați, de pildă, trebuie să stea acasă cu nevestele.
Cel mai frumos lucru de Crăciun este să fii cu cei dragi. Dar nu toată lumea are şansa asta. Bărbații însurați, de pildă, trebuie să stea acasă cu nevestele.
– Vecine, de ce îmi furi plicurile din cutia poştală? – Dar nu le fur! Sunt facturi vecine. Le iau şi ţi le plătesc. – De ce? – Aşa m-am înţeles cu nevastă-ta.
Soţul şi-a uitat telefonul acasă. Când s-a întors de la serviciu, a găsit două mesaje: Primul de la amantă: “Dragul meu, iubitul meu, mi-e dor. Pup dulce. Suna-ma. A ta, Iubi.” Al doilea de la Continuă să râzi…