De ce nu beau moldovenii apă

Că cică noi vasluienii stăm numai în bar, că nu bem apă niciodată …
Da‘ vouă nu v-a otrăvit Iancu de Hunedoara fântânile de-atâtea ori ca Ştefan ce Mare pe ale noastre… Mai vorbeaţi atunci ?

carmen
Latest posts by carmen (see all)
Reclama:


Leave a Reply