Pierderea vederii
Mi-am sunat doctorul şi i-am spus: – Domnule doctor, după ce mi-am suflat nasul, am început să nu mai văd bine. Ce ar trebui să fac? – Nu-ţi mai şterge ochelarii cu batista!… mi-a răspuns.
Mi-am sunat doctorul şi i-am spus: – Domnule doctor, după ce mi-am suflat nasul, am început să nu mai văd bine. Ce ar trebui să fac? – Nu-ţi mai şterge ochelarii cu batista!… mi-a răspuns.
Un tip intră la doctor. Un cârnăcior îi iese dintr-o ureche, un pişcot din nas şi o felie de bacon din cealaltă ureche. Îl întreabă pe doctor îngrijorat: – Doctore, ce este în neregulă cu Continuă să râzi…
Medicul: – Vârsta? Pacienta (sclifosindu-se): – Cât îmi daţi, doctore? Medicul: – Nu vă dau, că aveţi destui. Vârsta!