Ce poţi vedea la televizor
E aşa mult rahat pe ecran la tv zilele astea… ar trebui naibii să cumpăr o colivie pentru scârba asta de papagal!
E aşa mult rahat pe ecran la tv zilele astea… ar trebui naibii să cumpăr o colivie pentru scârba asta de papagal!
Un negru în Gara de Nord se plimba cu un papagal pe umăr. Un şmecher îl întreabă? – Vorbeşte? – Încă nu ştiu, abia ieri l-am primit din Africa, răspunse prompt papagalul.
– Bulişor, tu ai învăţat papagalul să vorbească urât? – Nu, bunicuţo . I-am spus numai ce nu are voie să repete