Ocupaţia românului
Bulă în armată este întrebat: – Ce e tac-tu’? – Bolnav la plămâni. – Nu mă, idiotule, ce face? – Tuşeşte. – Bă, tu eşti prost, din asta nu se poate trăi. – Păi de-aia Continuă să râzi…
Bulă în armată este întrebat: – Ce e tac-tu’? – Bolnav la plămâni. – Nu mă, idiotule, ce face? – Tuşeşte. – Bă, tu eşti prost, din asta nu se poate trăi. – Păi de-aia Continuă să râzi…
Bulă intră fericit în casă şi îi spune tatălui său: – Tată mi-am început viaţa sexuală! – Bravo, Bulă! Stai jos şi povesteşte-mi, ficiorul meu. – Nu pot. mă doare fundul!
Mama: – Bulişor, ce a spus taică-tu când a căzut pe scări? Bulă: – Să repet şi înjurăturile? Mama: – Nu. Bulă: – Nu a spus nimic!