Remarcă bătrânească
Într-o zi m-am întâlnit cu un prieten şi am intrat să bem o cafea. Vis-a-vis de masa noastră erau nişte bătrânei. Mă uitam la ei şi i-am spus prietenului meu: – Îi vezi pe şontorogii Continuă să râzi…
Într-o zi m-am întâlnit cu un prieten şi am intrat să bem o cafea. Vis-a-vis de masa noastră erau nişte bătrânei. Mă uitam la ei şi i-am spus prietenului meu: – Îi vezi pe şontorogii Continuă să râzi…
Alinuţa şi Bulă stau de vorbă: - Eu am ochii mamei. – Și sânii lu tac-to? – Cretinule, tata nu are țâțe! – Și eu despre ce vorbeam?
Bulă la doctor este întrebat de medic: – În ce loc vă doare mai tare? – La servici, domnule doctor.