Un om mergea cu trenul prin Moldova. Cu el în compartiment, un
moldovean. Se apropie de gara Oituz şi omul nostru deschide fereastra, să privească gara.
MOLDOVEANUL: Mărăşeşti…
OMUL: Oituz!
MOLDOVEANUL: Mărăşeşti!
OMUL (convins): Ba-i Oituz!
MOLDOVEANUL (înfuriat): Închidi bre jiamu, că mă răşeşti!
Latest posts by carmen (see all)
- Bill şi bacşişul - January 28, 2016
- Cum să alungi plictiseala din familie - January 28, 2016
- Fumatul dăunează grav relaţiei - January 27, 2016