Reclama:

De Oituz la Mărăşeşti

Un om mergea cu trenul prin Moldova. Cu el în compartiment, un moldovean. Se apropie de gara Oituz şi omul nostru deschide fereastra, să privească gara. MOLDOVEANUL: Mărăşeşti… OMUL: Oituz! MOLDOVEANUL: Mărăşeşti! OMUL (convins): Ba-i Continuă să râzi…

Reclama:

Reclama: