Promisiune şi ameninţare

Între doi prieteni:
– Băi, a zis nevastă-mea că am enervat-o rău şi că o să stea cu mama ei şi nu ştiu dacă e promisiune sau ameninţare?
– Păi care e diferenţa?
– Păi dacă e promisiune pleacă de pe capul meu la mă-sa iar dacă e ameninţare aduce pe mă-sa pe capul meu!

carmen
Latest posts by carmen (see all)
Reclama:


Leave a Reply