Două colege de serviciu. Una venea mereu îmbrăcată corespunzător vremii, cealaltă nu.
– Fată, cum ştii mereu cum să te îmbraci? Când e soare îţii iei pălărie, când plouă îţi iei umbrela… La ce post meteo te uiţi?
– Păi e simplu… În fiecare dimineaţă mă uit sub cearşaf să văd cum îi stă aşezată lui bărbată-meu! Dacă e pe partea stângă înseamnă că plouă! Dacă e pe partea dreaptă înseamnă că e frumos afară!
– Păi şi dacă e dreaptă?
– Păi aia e vreme de ieşit din casă?
Latest posts by carmen (see all)
- Bill şi bacşişul - January 28, 2016
- Cum să alungi plictiseala din familie - January 28, 2016
- Fumatul dăunează grav relaţiei - January 27, 2016