15 septembrie, prima zi de şcoală în Franţa, profesorul îi strigă pe nume pe elevi:
– ”Mustapha El Ekhzeri”
– ”Prezent”
– ”Achmed El Kabul”
– ”Prezent”
– ”Kadir Sel Ohlmi”
– ”Prezent”
– ”Mohammed Endahrha”
– ”Prezent”
– ”Ala In Ben Oit”
Linişte în clasă.
-”Ala In Ben Oit”
Tot linişte.
– “Pentru ultima oară: Ala In Ben Oit”.
Dintr-o dată în spatele clasei se ridică un elev:
– “Ăla sunt eu, dar ati pronuntat gresit, numele meu este Alain Benoit!“
Latest posts by carmen (see all)
- Bill şi bacşişul - January 28, 2016
- Cum să alungi plictiseala din familie - January 28, 2016
- Fumatul dăunează grav relaţiei - January 27, 2016