Primul zece la şcoală

– Taticule, azi e prima zi când am luat şi eu un 10 la şcoală pentru c-am răspuns “nu ştiu”, zise puradelu’ ăl mai mic şi ăl mai conştiincios.
– Aoleo, da’ ce s-o întâmplat, o bolunzit profa? zise tac-su. Şi ce te-o întrebat?
– Ca cică ce-nseamnă “aidonău”…

carmen
Latest posts by carmen (see all)
Reclama:


Leave a Reply