România şi bomba atomică
– Cand vom avea şi noi prima bombă atomică? – Când ne-o vor arunca ruşii! – Când va dispărea diferenţa dintre sat şi oraş? – Tot atunci…
– Cand vom avea şi noi prima bombă atomică? – Când ne-o vor arunca ruşii! – Când va dispărea diferenţa dintre sat şi oraş? – Tot atunci…
Unitatea nucleară numărul trei de la Cernavodă a fost conectată la sistem. De bucurie, angaţatii au ridicat câte trei mâini în aer.