Orbul la psiholog
Pacientul: – Doctore, doctore, m-am săturat de oamenii care fac mişto de mine din cauză că sunt orb. Doctorul: – Mda, văd…
Pacientul: – Doctore, doctore, m-am săturat de oamenii care fac mişto de mine din cauză că sunt orb. Doctorul: – Mda, văd…
Pacientul: – Cât timp va trebui să mai povestesc tot ce-mi trece prin cap? Psihologul: – Vorbiți, vorbiți, timpul înseamnă bani.
Doi psihologi coboară scările. La un moment dat, unul dintre ei cade şi îşi rupe un picior. Celălalt se apropie de el şi îl întreabă: – Vrei să discutăm despre asta?