Funcţionarii plimbăreţi
Doi funcţionari se întâlnesc pe hol, pe la ora 11 dimineaţa: – Şi dumneata ai insomnie?
Doi funcţionari se întâlnesc pe hol, pe la ora 11 dimineaţa: – Şi dumneata ai insomnie?
Doi funcţionari publici discută: – Ce părere ai, să cumpărăm să avem la birou un acvariu cu peşti? – Ar fi prea multa agitaţie în biroul nostru!
Un funcţionar public merge la medic acuzând o oboseală continuă. Doctorul încearcă să depisteze cauza: – Poate că lucraţi prea mult, de aceea nu vă simţiţi bine. – Anul trecut făceam mai multe ore suplimentare Continuă să râzi…