La o bârfă între vecini
– Cum sunt, dragă, noii tăi vecini? – Dragă, sunt tare de treabă. – Păcat! Atunci hai să vorbim de altceva…
– Cum sunt, dragă, noii tăi vecini? – Dragă, sunt tare de treabă. – Păcat! Atunci hai să vorbim de altceva…
– De ce ţi-ai vândut tobele? – Am aflat întâmplător că vecinul şi-a cumpărat puşcă.
– Memoria mea e cam slabă… – Cât de slabă? – “Cât de slabă” e cine?